Seriale francuskojęzyczne na Netflixie, które warto obejrzeć

Nauka języka to nie tylko podręcznik i „wkuwanie” listy słówek. Istnieje wiele innych, dużo ciekawszych i efektywniejszych, metod przyswojenia języka obcego. Wielu kursantów Sherlocka wspomaga swoją naukę słuchając piosenek obcojęzycznych. Ci bardziej zaawansowani sięgają po książki (możecie zajrzeć do naszej Sherlockowej biblioteczki). Są jednak też tacy, którzy nie wyobrażają sobie nauki języka obcego bez oglądania filmów! Często korzystają wtedy z jednej z najpopularniejszych platform – Netflix.

Zainspirowana moimi uczniami, chwalącymi na zajęciach Netflix jako pomoc w ich procesie nauki języka francuskiego, postanowiłam stworzyć dla Was post z listą seriali francuskojęzycznych dostępnych na tej platformie. Zaczynajmy !

1. Dix pour cent (Gdzie jest mój agent ?)
    Mój numer jeden jeśli chodzi o seriale francuskojęzyczne dostępne na Netflixie! Akcja serialu skupia się w prestiżowej, paryskiej agencji aktorskiej, której agenci zajmują się najznamienitszymi gwiazdami kina. Każdy odcinek gości największe nazwiska (gwiazdy występujące pod własnym nazwiskiem) takie jak Juliette Binoche czy Monica Bellucci. Duża dawka humoru i pięknego francuskiego!
  2. Lupin
    Francuski serial kryminalny gdzie główną rolą gra nie kto inny jak Omar Sy, znany Wam na pewno z filmu Nietykalni. Gra on złodzieja, który zainspirowany książkę o Arsène Lupinie, postanawia zemścić się na bardzo wpływowej i zamożnej rodzinie. Serial stał się światowym hitem, trzymając w napięciu widzów na całym świecie. Jeśli lubicie dreszczyk emocji to gorąco zachęcam Was do obejrzenia tego serialu.
  3. Plan Coeur (Plan na miłość)
    Lekka i przyjemna propozycja aby podszkolić swój francuski. Dużo języka potocznego i dużo kolokwializmów. Poznajcie historię Elsy, która stara się „ogarnąć” życie po rozstaniu z miłością jej życia. Idealna propozycja na wieczorny odpoczynek połączony z nauką języka francuskiego!
  4. Bazar de la Charité
    Tym razem zapraszam Was do cofnięcia się do roku 1897 do Paryża. Ten miniserial francuski Netflixa odnosi się do rzeczywistego wydarzenia jakim był pożar Bazar de la Charité – dobroczynnej instytucji założonej przez francuską arystokrację. Wydarzenie to zmienia na zawsze życie trzech kobiet. Sami przekonajcie się w jaki sposób

Mam nadzieję, że któraś z propozycji przypadnie Wam do gustu. Propozycje te skierowane są do starszej młodzieży i dorosłych uczących się języka francuskiego i szukających innych metod nauki niż tylko te tradycyjnie.

Dajcie znać, który serial spodobał Wam się najbardziej!

A może Wy macie dla nas jakieś inne filmowe propozycje?