Domowe sposoby na naukę języka francuskiego

Uczysz się języka francuskiego na kursach, prywatnie z korepetytorem lub w szkole i to Ci nie wystarcza? A może samodzielnie rozpocząłeś naukę w domu i potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich materiałów, które pomogą Ci w opanowaniu języka Moliera ? Jeśli tak to dobrze trafiłeś ! Przed Tobą lista pomocy do własnej pracy w domu.

1. TV5MONDE Apprendre le français
    TV5 Monde to francuska stacja telewizyjna, która dzięki swojej platformie apprendre le français promuje język i kulturę frankofońską. Na stronie materiały do pracy znajdą zarówno uczniowie chcący samodzielnie pracować w domu (zakładka apprendre le français) jak również nauczyciele szukający niebanalnych pomysłów na zajęcia (zakładka enseigner le français). Ci pierwsi do wyborują mają cztery poziomy języka – od A1 do B2 oraz wiele zagadnień np. kultura, historia czy gastronomia. Jest w czym wybierać! Przekonaj się sam.
  2. Le français facile avec RFI
    Tym razem do nauki języka francuskiego zaprasza Cię francuskie radio publiczne. Znajdziesz tam wiele ciekawych i poruszających aktualne tematy podcastów wspartych transkrypcją i ćwiczeniami do wykonania. Materiały przeznaczone są dla uczniów na wszystkich poziomach języka – od A1 do C2.
  3. Netflix – Niech żyją materiały autentyczne
    Jeśli nudzą Cię już podręczniki a opracowane materiały dydaktyczne stają się dla Ciebie za proste – kierunek Netflix! Dorośli uczniowie języka francuskiego znajdą na tej platformie wiele seriali, które w miły i przyjemny sposób wspomogą naukę języka.

Ja gorąco polecam Ci dwa tytuły:
    Gdzie jest mój agent? (tytuł fr: Dix pour cent)
    Lupin
    Zachęcam Cię również do własnych poszukiwań
  4. Pan od francuskiego
    Pan od francuskiego to nie kto inny jak Jacek Mulczyk-Skarżyński, absolwent Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jeśli jeszcze nie znasz jego, krótkich filmików, w których w zabawny sposób przemyca język francuski to koniecznie zajrzyj na jego Instagram czy TikTok! Możesz znaleźć również jego filmy na youtubie, gdzie uczy np. wymowy a na jego stronie internetowej (link powyżej) znajduje się wiele materiałów (darmowych i płatnych) do własnej pracy.

Jeśli uczysz się samodzielnie w domu lub chcesz wzbogacić swoją wiedzę poza kursem językowym to zachęcam Cię do zapoznania się z powyższymi (według mnie genialnymi) miejscami do odkrywania piękna języka francuskiego!