Rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne i rodzicielskie

W roku szkolnym 2022/2023, we współpracy z Panią Agnieszką Miszewską, organizujemy w Centrum Języków Obcych Sherlock roczny cykl zajęć rozwijających:

Pani Agnieszka Miszewska jest pedagogiem specjalnym ze specjalizacją z resocjalizacji i wspomaganiu rodziny. Jest również terapeutką ręki I i II stopnia z doświadczeniem jako pedagog szkolny. W oparciu o swoje bogate doświadczenie w zakresie edukacji oraz kształcenia będzie w naszej szkole prowadziła różnorodne warsztaty mające na celu wsparcie zarówno dzieci jak i ich rodziców na różnych płaszczyznach.

W ofercie:

warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie:

DLA DZIECI
warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dziecka:

„Jestem, wspieram, szanuję”

WARSZTATY ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE RODZICIELSKIE

Cykl zajęć dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat mający na celu rozwijanie szeroko pojętych kompetencji rodzicielskich, skierowany do rodziców, którzy chcą być obecnym, wspierającym i rozumiejącym swoje dziecko rodzicem.

Czy te warsztaty są dla Ciebie?

Jeśli…

Warsztaty JESTEM, WSPIERAM, SZANUJĘ są miejscem dla Ciebie!

Dowiesz się

pexels-ron-lach-8671141 (1)

Przede wszystkim odkryjesz, że umiesz:

Tematyka warsztatów

Spotkanie 1
Emocje dziecka i rodzica
Spotkanie 2
Dialog z dzieckiem, rozwiązywanie sytuacji trudnych
Spotkanie 3
Spójność i jedność w procesie wychowania
Spotkanie 4
Warsztaty kreatywnej zabawy
Spotkanie 5
Jak być źródłem niewyczerpanym – czyli jak zadbać o swój rodzicielski balans?

Koszt warsztatów

Warsztat
dla pojedynczej osoby

60  zł za 120 minut

Warsztat
dla pary rodzicielskiej

100  zł za 120 minut

Indywidualne konsultacje pedagogiczne

dotyczące trudności wychowawczych i rozwojowych dziecka
130  zł za 60 minut

Dla dzieci

„Jestem, czuję, myślę, doświadczam”

warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dziecka

Cykl zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne dedykowany dzieciom w wieku 6-8 lat. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było spokojne, uśmiechnięte i szczęśliwe, aby bez przeszkód odnalazło się w rzeczywistości szkolnej. Szkoła to nie tylko nauka, to też, a może przede wszystkim, nieustająca lekcja życia w grupie społecznej. Zajęcia „JESTEM, CZUJĘ, MYŚLĘ, DOŚWIADCZAM” pomogą Twojemu dziecku odnaleźć się nie tylko w życiu szkolnym, ale też w relacjach z rodzicami, rodzeństwem, czy rówieśnikami na podwórku.

dladzieci1 (1)

Dla dzieci

„Marzę, czuję, planuję, realizuję”

warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dziecka

Cykl zajęć budujących kompetencje emocjonalno- społeczne dla dzieci w wieku 9-12 lat wzbogacony o elementy treningu efektywnego uczenia.

Pierwszy etap edukacyjny już prawie za Twoim dzieckiem. Być może właśnie teraz próbuje się odnaleźć wśród nowych nauczycieli, kolegów, sprostać wielu różnorodnym oczekiwaniom i wymaganiom jakie stawia przed nim szkolna rzeczywistość w starszych klasach. Pierwsze lata nauki dzieci w większości spędziły przed monitorami komputerów ucząc się zdalnie. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko dostało szansę na rozwój swoich kompetencji emocjonalnych, aby miało szansę potrenować umiejętności społeczne, aby odkryło, że umie planować i realizować cele związane z nauką, zainteresowaniami w oparciu o relacje i współpracę z rówieśnikami i dorosłymi zapraszam na zajęcia “MARZĘ, CZUJĘ, PLANUJĘ, REALIZUJĘ”.

Dla dzieci

„Pytam, gubię, szukam, znajduję”

warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dziecka

Cykl zajęć rozwijających inteligencję emocjonalną i budujących umiejętności społeczne dla młodzieży w wieku 13-15 lat.

Dojrzewanie to proces, który zawsze spada na rodziców nagle i zaskakuje siłą rażenia. Nagle okazuje się, że nasze dziecko gdzieś się zgubiło, a w jego miejsce pojawił się człowiek, którego nie umiemy zrozumieć, a co gorsze mamy wrażenie, że ten młody człowiek nie rozumie zupełnie sam siebie. Chcesz pomóc nastolatkowi odnaleźć się w tym burzliwym czasie, dać szansę znaleźć odpowiedzi na wszystkie dziwne, krępujące pytania o siebie i świat, dać szansę, aby odkryć w sobie to co piękne, dobre i wartościowe, zapraszam na zajęcia “PYTAM, GUBIĘ, SZUKAM, ZNAJDUJĘ”.