Krótka historia Sherlocka

Dawno, dawno… no dobrze, nie tak dawno temu i całkiem niedaleko żyła sobie Paulina. Jak na aspirującą nauczycielkę przystało, śledziła… każdą nowinkę dotyczącą nauczania, a także odkrywała wiedzę tajemną o języku angielskim, by dzielić się nią z kolejnymi pokoleniami młodych detektywów. Dniami i nocami marzyła o własnej szkole, w której kolejni mali śledczy rozwiązywaliby zawiłe zagadki gramatyczne i poznawali tajemnicze słowa w wielu nieznanych językach. Nigdy nie wątpiła w swoje plany. Wierzyła w swoje marzenia tak mocno, że pewnego dnia nowe miejsce wyrosło na mapie miasta i już wkrótce wszyscy wokół dowiedzieli się, że do Kobyłki zawitał nie kto inny, ale Sherlock we własnej osobie! Nie był jednak sam – do pomocy w przekazywaniu wiedzy tajemnej ma wspaniałych pomocników z najdalszych zakątków świata, których grono cały czas się powiększa, by uczyć i bawić kolejnych, już nie tylko małych ale i dużych detektywów! Adepci tejże szkoły uczą się prowadzić zawiłe śledztwa już nie tylko po angielsku, ale też po hiszpańsku, niemiecku i francusku, więc żadne wyzwanie nie jest im straszne!

Paulina Boruc

Aneta Walicka